Biyomedikal Sanayi

Biyomedikal Sanayi

Biyomedikal Üretim

Artuk Aviation Direkt Metal Lazer Sinterleme (DMLS) eklemeli imalat yöntemi ile biyomedikal sektöründe hizmet vermektedir. Bünyemizde kullanılan eklemeli imalat makinesi olan EOS M 290, biyomedikal sanayide kendini kanıtlamış en yaygın eklemeli üretim sistemi olma özelliğine sahiptir.


Metal Sinterleme Alaşımı

Artuk Aviation bünyesinde kullanılan Ti-6Al-4V metal tozu biyomedikal sektörde kusursuz biyouyumluluğu ile bilinir.

Artuk Havacılık Kabiliyetleri ve Eklemeli İmalat Yönteminin Avantajları

- Geleneksel üretim yönteminden farklı olarak extra döküm işlemlerine gerek kalmaz.

- CAD yazılımları ile desteklenen üretim şekli, en karmaşık yapıları +/- 50µm hassasiyetinde üretime hazır hale getirir.

- Artuk Aviation topolojik optimizasyon çalışması ile ürünleri daha hafif , konforlu ve insan vücuduna iyi tutunabilmesini sağlayan yüzey işlemleri ile kusursuz bir üretim yapmaktadır.

- Eklemeli imalat sonrası ısıl işlem çözümlerimiz ile artık gerilmeler giderilmekte ve parçalar stabilize edilmektedir.

Titanyum alaşımının avantajları şunlardır;

- Yüksek korozyon direnci

- Kusursuz Biyouyumluluk

- Farklı Alanlarda Uygulanabilirliği

- Hafif ve mukavemet değeri yüksek parçaların üretilebilmesi.

Dental Uygulamalar

Titanyum ve alaşımları diş ve ortopedik uygulamalar için en yaygın metallerdir. Dental sektörde sıklıkla kullanılan implantlar, kronlar, protezler; eklemeli imalatın sağladığı kişiselleştirme ve karmaşık yapıları üretebilme avantajı sayesinde kusursuz bir üretim sağlar.
Kişiye Özgü Üretim

Artuk Aviation MRI , CT gibi verileri CAD dataya dönüştürme , bu CAD data’dan kişiye özel tasarımlar ve üretimler yapabilme yeteneği sayesinde hafif, hızlı ve düşük maliyetli çözümler sunmaktadır.
Cerrahi İmplantlar

Yaşlılığa bağlı olarak kemik dokuların hacimce küçülüp zayıflaması, periodontal sorunlara bağlı kemik erimesi veya değişik faktörlere bağlı olarak oluşan çene kemiği yetersizlikleri, kısa implantların tasarlanması ve üretilmesini gerekli kılmaktadır. Artuk Aviation eklemeli imalat teknolojisi ile titanyum tozu kullanarak implant üretiminde, yeni bir hizmet anlayışı sunmaktadır.